יום שני, 19 ביולי 2010

מי שמן ועצבני? אני אני אני אני

הנה אני מפרה את הבטחתי לא לכתוב כלום על האירוע של משמין לי אתמול בערב, אבל למראה התמונה הזו שהגיעה במייל היום איני יכולה עוד לשתוק.


כן, זהו אבי מלכה, מנכ"ל משמין לי וג'אמפ (משמין לי וקפצו לי?) אשר משיק בגאווה אין קץ את החולצה המפגרת שתמכר ברשת העלובה שלו, שכל רווחיה (האמנם כל? איני יודעת) יתרמו לאגודה להצלת אנורקטיות במצוקה או משהו מסוג זה. צר לי, מר מלכה הנכבד, אך החולצה שעצבתם נראית לי מטומטמת ולא ממש מעבירה את המסר. אך לפני שתלך לפינה לבכות - התעודד! עיצבתי עבורך לא אחת, אלא שתי חולצות חלופיות, חשוב על כל הכספים שתוכל לתרום לרזות מדי שקונות ברשת שלך.

זו החולצה שעיצבתי לדאבות -


היא תייוצר עד מידה 48, כי הרשת לא פונה למידות גדולות יותר, כידוע.

וזו החולצה שעיצבתי לכוסיות -


אני לא יודעת מה אתכם, אבל אני מרגישה הרבה פחות מושפלת עכשיו. טוב מושפלת זו לא המילה. ניסו להשפיל אותי זה יותר נכון, אבל מאחר ומר מלכה לא יראה ממני אגורה שחוקה יותר כל חייו ואני בטוחה שאני לא היחידה שמעדיפה לקנות בשוק של עזה בצהרי יום הנקבה מלהתקרב לחנויות העלובות שלו, על מוכרותיהן השקרניות וסחורתן המעליבה, אני מניחה שאני זו שתצחק אחרונה.

אה כן, עוד משהו - אתמול קיבלתי תשובה רשמית מהיחצני"ת של Top Shop בנוגע לשאלתי, האם הפסיקו לייבא את המידות 14-16 ברשת שעד לפני כשנה היתה מספר אחת במלתחת הקיץ שלי. התשובה היא -
מידה 16 הייתה בעבר ומסיבות הקשורות למדיניות הרשת בעולם המידה לא מגיעה ארצה. אני מזמינה אותך לבקר עוד היום בחנות טופשופ רמת אביב ולהיווכח כי ישנה מידה 14.
לפיכך, מדד השרונה של הרשת יורד ל-  באופן סופי. תודה ושלום.

22 תגובות:

 1. אאוץ'. לא אהבתי את השיטה, לא אהבתי את הביצוע אבל המטרה טובה, גם אם בצידה יש ביצוע מרושל וזרקני.

  השבמחק
 2. אפשר לסדר לי חולצת: "אני מוווווווווושלמת!" ??

  השבמחק
 3. נעלולית, אני חושבת שצריך לחשוב על הסוף לפני שחושבים על ההתחלה. הרעיון שרשת למידות גדולות, שמחרימה לקוחות במידות גדולות ולוקחת פרזנטורית במידה 38 ביום רע, ומנסה להטיף לי על הפרעות אכילה (אני אכלנית כפייתית, בפעם האחרונה שבדקתי זו היתה הפרעת אכילה) לא ראויה לקחת על עצמה מטרה כמו אנורקסיה.

  זה נלעג ומעליב בדיוק באותה מידה כמו אם היו תומכים בהצלת לוויתנים.

  אם כל כך חשוב לו לתמוך בצדקה, אז:

  1. שיעשה את זה בצנעה, כמו שראוי לצדיק.
  2. שיבחר מטרה שתפגע פחות ביחסי הציבור שלו, כמו עזרה לאמהות חד הוריות או כל תנועה פמיניסטית אחרת שתשרת את המטרות שלו.

  השבמחק
 4. זה קצת מצחיק, כי כשרטנתי כנגד דפנה לוינסון השאלה הראשונה שעלתה לי היתה - מה לרשת אופנה ולזהירות בדרכים? איך שני הצדדים אמורים לצאת נתרמים מהנושא? אז דווקא את החיבור להפרעות אכילה - בינתיים בעיה נשית יותר מגברית - אני מבינה ומכבדת.
  אני לא אוהבת את הטי שרטים האלה ככלל, הן אף פעם לא אופנה ותמיד סמרטוט, אבל אם הן מגייסות כספים למטרות טובות, אני שותקת.
  מסכימה איתך שלא היה ארוע טוב ושצדיק אמיתי תורם בסתר. במקרה שלנו, זה אפילו לא היה יח"צ טוב. לדעתי עדי ברקן היה משדרג את הארוע יותר (בפאזה החדשה שלו כאביר המידות השפויות) מאשר צביקה פיק (בפאזה הישנה שלו כחוטף כוסיות).

  השבמחק
 5. חברה סיפרה לי היום שעדי ברקן ניסה לגייס אותה בזמנו לתכנית על אנורקטיות וביקש ממנה לעלות שני קילו לצורך הצילומים..

  השבמחק
 6. עדי ברקן יכול לגייס אותי, עליתי אותם כבר מיוזמתי P:

  השבמחק
 7. טוב נפתח במחמאה - נראית מצויין אתמול!

  ניסיון להשפיל? לא בטוחה
  ארוע לא מאורגן? לחלוטין.
  החולצה - נהדרת!
  תעשי לי בבקשה ליין שלם על כמה צבעים ומידות רחבות (:

  ובנוגע לטופ שופ - לפחות אלייך חזרו. אליי לא. זבל.

  השבמחק
 8. אוח כמה צבוע מר מלכה...

  את מידה 48 ומקסימום 3 וחצי פריטים במידה 50 (רחמנא לצלן איכס איכס טפו טפו דאבות לא ברשת שלנו) מחביאים אצלו ברשת במחסן המחניק ונותנים למוכרות הוראה לגרור את הלקוחות למחסן אם הן רוצות פריט במידות המחרידות האלה, והוא זה שמטיף נגד אנורקסיה?!?!

  מה כתוב על הטישרט העלוב שהוא מחזיק ביד? סתם מסקרן אותי עד לאן הגיעה הצביעות...

  נראה לך ששחריקו תהנה להשתמש בזיכוי שיש לי מהם על סך 40 ש"ח כנייר ציור?

  השבמחק
 9. הדמות הרזה על הטי שרט אומרת I feel so fat today. מי שמוצא את זה שנון, שיקום.

  השבמחק
 10. תודה רבה חן, ומי שמדברת - היית משגעת אתמול!

  בלי, תאמיני או לא, יש שם שמנה ורזה והרזה אומרת "I feel fat today".

  השבמחק
 11. הייתי קמה, נעלולית, אבל אני כל כך שמנה!!!

  השבמחק
 12. תיכף יעשו לך שיחת נזיפה כמו שעשו לי ביפו P:

  השבמחק
 13. אני לא זוכרת את פרטי המאורע.

  לא נורא, על רב הדברים שמזמינים אותי אליהם אני כותבת ביקורות נלהבות - כמו למשל על פתיחת רזילי בתחנה ואקססורייז והקרמים ועוד.

  כל היחצנים שעובדים מולי יודעים שאני כותבת מה שאני באמת חושבת, ושאם הם רוצים חנופה בחינם, הם צריכים ללכת לבלוג אחר.

  ראה "אמינות הבלוג" :-)

  השבמחק
 14. זה היה מצחיק, אין ספק שהאירוע הגרוע הזה הוציא יותר פוסטים מכל אירוע מוצלח אחר. יכול להיות ששיחקנו לידיו?

  השבמחק
 15. היי, פריירים לא מתים, הם רק מתחלפים כידוע. אז לכי תדעי, אולי ההמונים מציפים את חנויות משמין לי ברגעים אלה ממש ומעמיסים חולצות?

  השבמחק
 16. איזה חוצפה וגועל נפש. אני מתייחסת במיוחד לתגובה של טופ שופ.

  שרונה

  השבמחק
 17. איכס איכס ועוד פעם איכס.

  ואגב, אם כבר רוצים לתרום לאיזה אגודה לאנורקסיה, מן הראוי לעשות טיפה מחקר על המחלה (כן, זאת מחלה, לא דיאטה מוגזמת) ולהבין אפילו בצורה בסיסית ביותר שאין ממש קשר בין אנורקסיה ובין מידות גדולות או להרגיש שמנה.

  ואגב 2 - בדיוק כמו שבדיחה על חולי סרטן או טרשת נפוצה על חולצה שמתריתה למטרות האלו זה ממש לא לעניין, גם בדיחות על אנורקסיה זה ממש, אבל ממש, לא לעניין.

  השבמחק
 18. זה מעליב יותר מקהילה אחת ביותר מאופן אחד. כל הרעיון מעיד על טפשות ובורות ועושה רק נזק לחברה. מצד שני, לא חסרים ישראלים מטומטמים שעוד יקנו את זה. לכו תדעו..

  השבמחק
 19. אחרי כמעט 3 שבועות בלי לקרוא בבלוג, היום עשיתי השלמת פערים. ומכיוון שאני באנגליה ומרגישה בגן עדן למידות גדולות אני פשוט ממליצה לכולן לחסוך את הכסף של הבגדים בארץ ולנסוע פעם בשנה לגן עדן הזה ולמלא את המזוודות. עדיין זה יצא יותר זול. בכל חנות יש עד מידה 18 לפחות, של לדבר על EVANS...... וכמובן נעליים! אני שבארץ בקושי נכנסת למידה 42 (מידה שלא קיימת ברוב החנויות במילא) מדדתי נעליים במידה 9 שהיו קטנות עלי!!!! בהצלחה בארץ, אני כבר לא אקנה שם אף פעם.....

  השבמחק
 20. אני בדעה שרשתות אופנה ותאגידים אחרים לא צריכים בכלל לעסוק בצדקה ולתת כספים לעניים. רווחה זה תפקיד של המדינה, מי שנותן יד להפרטה ההדרגתית הזו, שלא יופתע אחר-כך שהוא מקבל שכר מינימום, שולח את הילדים לבית ספר פרטי יקר ומשלם לרופא פרטי כדי לקצר תור של חצי שנה. אם ML רוצים להיות הוגנים ולא רק לעשות יח"צ חיובי, במקום לתרום שישלמו לעובדים שלהם שכר יפה יותר ושיתנו להם להתאגד בארגון עובדים.

  -דרה, שלא מתרשמת מעמותות.

  השבמחק
 21. מילים בסלע, דרה. מסכימה איתך במאה האחוזים.

  השבמחק

שאלות? תגובות? רגשות חיוביים לגבי טחינה מלאה או רגילה? שתפו אותי ואת הקוראים