יום שלישי, 15 בינואר 2013

עין תחת עין

את האמנית נטע עמיר אני מכירה מהימים שניהלתי את הצוות הישראלי באטסי והיא היתה אחת האמניות שהצטרפו אליו (או בעברית, שלהי שנת טיכו). נטע למדה עיצוב אופנה ועבדה מספר שנים בתחום לפני שהחליטה לשנות כיוון ולהתמסר לאמנות שלה. היא יוצרת בטקסטיל, צמר ורקמה יצירות שונות ומשונות - חלקן מצחיקות וחמודות וחלקן מרגשות ומטלטלות, כמו החיים.

דיוקן עצמי

לאחרונה יצא לי לבקר בסטודיו החדש שלה במסגרת סדנת בובות קרושה (או סריגה במסרגה אחת) שהעבירה (אחת מסדנאות רבות שהיא עורכת, עליהן ניתן לקרוא בבלוג שלה). הסטודיו עצמו מקסים, מלא אופי והשראה, בדיוק כמו האמנית.
הסורגות סרגו בשצף קצף בזמן שנטע עברה ביניהן, מחלקת עיצות, עוזרת להרים עינים אבודות ואומרת מילה טובה.באוירה כזו יצירתית וצבעונית אי אפשר שלא לשמוח. בפרט כשכל מיני יזנובי טקסטיל מפקחים על עבודתך ומביאים לך תה ועוגיות.יצאתי משם בתחושה של עוד ועוד. לשמחתי יש הרבה הזדמנויות ללמוד מנטע, שכן היא מעבירה סדנאות מגוונות של דיוקן ברקמה, סריגה, בובות מגרביים ושאר ירקות (סרוגים). מגוון הדרכים שלה לבטא את עצמה בחומר יצליחו בוודאי לעורר בכם דחפים אמנותיים עצלים. גם אתם, כמוני, תמצאו את עצמכם סורגים מול הטלויזיה בערב, מעשה סבתא. ותכלס, מה יותר מתאים מזה במזג האויר הנוכחי. נכון?


לפרטים נוספים:

הסדנאות של נטע ליצירה בטקסטיל

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שאלות? תגובות? רגשות חיוביים לגבי טחינה מלאה או רגילה? שתפו אותי ואת הקוראים