יום חמישי, 26 בפברואר 2015

Loose Loose Situation


אתמול הייתי בהשקת קולקציית הקיץ של מותג מידות הביניים של דפנה לווינסון, So Simple. ההשקה נערכה במסגרת מרתון אופנה וסטיילינג בן שלושה ימים שעורך המותג בניצוחה של הסטייליסטית השמנופמיניסטית גאלה רחמילביץ'.

לפני כשנה, כשנפתחה החנות הראשונה של המותג ביקרתי בה ושמחתי על מה שראיתי. בדים טבעיים, גזרות פשוטות וטובות וצבעים רכים ונעימים לעין יצרו אצלי ציפייה לבאות. והבאות לא אחרו לבוא, בדמות גיוס המעצבת הראשית של משמין לי הקורסת שהביא להידרדרות מהירה למחוזות השמעטס הסינתטיים במחירים מופקעים אותם אנחנו רגילות לקבל ממותגי המידות הגדולות בארץ (ראו הערה בסוף הרשומה). בהשקה בה השתתפתי אז קיבלתי הטבת בלוגריות, כנהוג, ולא ניצלתי אותה כי לא היה שם שום בגד שרציתי. 

אחרי ההשקה ההיא נתתי למנכ"ל המותג, צביקה לווינסון, פידבק שלילי מפורט ביותר והוא הבטיח לקחת את הנושאים שהעליתי לתשומת לבו. אחד הדברים עליהם התלוננתי היה הבחירה בפרזנטוריות רזות למותג שעסוק כל כך בלשחק מחבואים עם הלקוחות השמנות שלו. בעקבות כך, נבחרה פרזנטורית שמנה חדשה למותג - שדרנית הרדיו מיכל שם טוב. מיכל החלה את דרכה במותג ברגל ימין ואז פישלה בענק כשהצטלמה לפרסומת למותג המשקפיים קרולינה למקה בה היא לועגת לשמנות ובהמשך תקפה בבוטות את מי שהתלוננו על כך. פניתי אז ליחצ של המותג בבקשה לתגובה רשמית על כך שהפרזנטורית שלהם צוחקת על שמנות וקיבלתי מכתב מצביקה בו הוא מגבה את מיכל ומפרגן לה על האומץ והישירות שלה. מיד לאחר מכך מיכל פוטרה באופן מביש מאחורי הקלעים והוחלפה בפרזנטורית אחרת והמותג שקע בביצת השממון. 

אז מה עכשיו, אתם שואלים? ובכן היחצ הוחלף, המעצבת של משמין לי פוטרה ואת מקומה תפסה לא אחרת מאשר דפנה לווינסון בעלת המותג דפנה לווינסון. בנוסף גויסה ה-פרזנטורית השמנה של ישראל, ריי שגב, שהיא יפהפייה פמיניסטית כובשת אבל ממש לא שמנה. מצד שני זה לא משנה כי זה לא מותג מידות גדולות אלא מותג למידות בינים. מצד שלישי למה שאישה רזה שיש לה אלטרנטיבות תרצה לקנות משהו מ-So Simple? אבל רגע, אני מקדימה את המאוחר.

כשהגעתי ראיתי הרבה סטנדים עם קולבים ומוכרות מוכנות לשרת את קהל המוזמנות השמנות. אחת מהן לבשה שמלה יפה וביקשתי מיד למדוד כזו. היא אמרה שזו לא שמלה של המותג (ידעתי את זה מיד כשראיתי אותה, זו שמלה של קלוטה שנמכרת ברזילי ואני מכירה את המעצבת) אבל מיד הבטיחו לי שיש בקולקציה החדשה שמלות רבות דומות. כשביקשתי לראות אותן הציגו בפניי כמה טוניקות חסרות צורה שכל קשר בינן לבין השמלה של קלוטה מקרי. כששאלתי מה הקשר לשמלה עליה דיברנו אמרו לי אבל ביקשת שמלה רחבה. לא, אמרתי למוכרת, שמאוחר יותר התברר שהיא היא דפנה לווינסון בכבודה ובעצמה, ביקשתי שמלה יפה. ואז התחילה המצגת.

סיפרו לנו שהקולקציה החדשה שתגיע לחנויות בשבוע הבא מתאפיינת בבגדים טרנדיים במידות 40-48 כי גם למידות הביניים מגיע.זה הפתיע אותי, כי לא ידעתי שקיים מחסור בבגדים טרנדיים וזולים במידה 40. רזות מסכנות, השמנות מקבלות את כל הבגדים היפים.

בקולקצייה החדשה יש מכנסים קצרים סבירים ומכנסים רחבים קצת יותר מדי שנגמרים דצימטר מתחת לברך ויכולים לשמש כתמיסה הומאופתית מדוללת פי מיליארד למשהו שפעם היה בו שיק. השמלות רחבות וחסרות צורה ועשויות מבדים שדפנה מתעקשת שאינם סינתטיים אבל גרמו לי להזיע כמו היפופוטם במדידה (שזה סבבה דווקא, כי גם נראיתי בהם כמו היפופוטם וזה סט). על פניו מדובר בקולקציה שאמורה להיות דומה לזו של נעמי פלוס שסקרתי עבורכם בשבוע שעבר, רק שזו של נעמי עשויה מהבדים הנכונים, גזורה מצוין לגוף המלא ומקרינה שיק נינוח של אישה גזעית שלא ממש שמה קצוץ למה מצפים ממנה. הבגדים של So Simple לעומתם מפיצים ניחוח של שיק קצוץ של אישה ששמה על עצמה גזע.

שמעתם מספיק? עכשיו תמונות. 

הנה הפרזנטורית השניה של המותג (זו שאינה ריי) מציגה חליפה שיקית ומחמיאה לעונת הקיץ הקרובה.


והנה אני מודדת את אחת השמלות הקלילות והנשיות מהקולקציה החדשה שתגיע בקרוב לחנויות. מחיר השמלה 329₪.


כאן אני מודדת טוניקת גלבייה מקולקציית האביב שבחנויות כעת באורך כלאיים שלא מתאים לכלום פרט ללגרום לך להראות שמנה. היא יכלה להיות נחמדה לו היתה עשויה מבד נעים, אבל במהלך מדידתה היה לי חם כל כך שלא יכולתי לחכות להוריד אותה ממני. מחירה 369₪.


לסיום, עוד בגד (חולצה? גלבייה? תחפושת?) מקולקציית הקיץ החדשה. נצא מנקודת הנחה שלא אכפת לכם כמה זה עולה. הגי'נס בגזרת סקיני גם הוא של המותג ועולה 329₪. בנקסט תמצאו סקיני מחמיא ונוח פי אלף בטווח מידות רחב יותר ב-89₪ בלבד כולל משלוחינם בינלאומי.


לקראת סוף האירוע, כשכבר הייתי קצרת רוח ממש ורציתי לברוח משם מהר ככל האפשר ולאכול איזה פיש טעים בנמל יפו, ניסתה דפנה לשכנע אותי בפעם האחרונה למדוד טוניקת עוועים נוספת בעיצובה.
דפנה: הנה שמלה שתראה עליך נפלא
אני: מצטערת, אני לא לובשת אוהלים
דפנה: זה לא אוהל, זה loose 
ובכך תמצתה המעצבת את הנושא טוב יותר משיכולתי אני.

הקולקציה החדשה מסכמת עבורי את תהליך עלייתה ונפילתה המהירה של So Simple. המעצבת הפסידה אותי כלקוחה כי ממני עושים צחוק רק פעם אחת, או במקרה שלהם פעמיים. אני הפסדתי את התקווה שקם פה מותג שמתייחס בכבוד ללקוחות השמנות שלו וכולם הולכים עצובים לא לאוהל אלא הביתה. קיבלתי מהם תווי שי על סך 200₪ שככל הנראה אגריל פה, אחרי שאמדוד ואצלם כמה מהבגדים מקולקציית הקיץ שלא היו זמינים עבורנו בהשקה (אז למה הזמינו אותנו מלכתחילה למען השם? אל תשאלו אותי) באחת החנויות בעוד שבוע. אני אעדכן בהמשך.

הערה לפני סיום - בהשקה הקודמת בה דיברתי עם צביקה התלוננתי על כך שאין למותג בגדים במידות 50-52 והוא הבטיח להוסיף מידה 50 בקולקציה הבאה. זה לא קרה. דפנה אמרה לי אתמול שהיא מדגמת את הבגדים בנדיבות גדולה מהנהוג ולכן 48 שלה הוא 48 אמיתי ולא 44 כמו בחנויות אחרות ושהיא מתכוונת להוסיף מידה 50 בקולקצייה הבאה. אני כבר איבדתי את האמון במותג ולכן לא ממש אכפת לי יותר אבל זה שהמותג נקרא מותג למידות ביניים בזמן שהוא מוכר מידות 40-48 מקומם אותי במידה אדירה. אמרתי לדפנה שלקרוא לנשים במידות 40-42 בכל שם שאינו רזות לא מקובל עליי, ושזה מעודד סטנדרטים בלתי אפשריים ושנאה עצמית. התגובה של דפנה הבהירה שהיא לא מבינה על מה אני מדברת, אבל אני יודעת שהקוראות שלי מבינות גם מבינות. מידה 40-42 לובשות נשים רזות. 44-48 הן מידות ביניים ו-50 ומעלה הן מידות גדולות. יש הרבה כינויים שמתאימים למי שעושה שמיניות באוויר כדי להימנע מתיוג של מידות גדולות ובדרך תורם לדיכוי נשי, אבל פמיניסטי אינו אחד מהם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

שאלות? תגובות? רגשות חיוביים לגבי טחינה מלאה או רגילה? שתפו אותי ואת הקוראים